„Zatím tam ale betlém není umístěný celý, pouze v podobě, v jaké byl i minulý rok. Letošní novinky budou k instalaci teprve připravené. Počítám, že je návštěvníci Masarykova náměstí uvidí až v průběhu příštího týdne. Zdržel mě pobyt v nemocnici,“ sdělil v pátek Zedník.

Letošní novinky zahrnují dva řezbáře, dva kováře, dílnu a dva chlapce, kteří řemeslníky pozorují. Jako vánoční strom je pro letošní svátky zvolen smrk ztepilý. Tentokrát však lidé musejí oželet tradiční rozsvěcení s řadou doprovodných akcí, které bylo v plánu na neděli. Město jeho zrušením vyšlo vstříc přetížené vyškovské nemocnici, kterou zaplnili pacienti s covidem.

Stánkař Jakub Rajtmajer prodával na vánočních trzích na brněnském náměstí Svobody svíčky a další výrobky ze včelího vosku.
Zakázané trhy v Brně: půjčené peníze měl vrátit ze zisku, skončil za pár hodin

Výzdoba stromu zahrne odlišné motivy oproti minulosti. „Nebude osazený krápníky a dojde k výměně jednoho z hlavních řetězů, kvůli kterému nemohla být použita nově zvolená technologie. Novinkou bude i krásný velký motiv nad průchodem do radnice, který potěší malé i velké návštěvníky,“ komentovala radní Blanka Mikulková.