„Zatím nedokážu stoprocentně říct, jestli nám peníze skutečně přidělí. Pokud ne, akci zaplatíme z rozpočtu," ujistil vyškovský místostarosta Karel Jurka.

Školka se má dočkat kompletního zateplení, obnovený bude i střešní plášť. Částka, se kterou město na rekonstrukci počítá, se vyšplhá k bezmála šesti milionům korun. „Rozpočet počítá s částkou ve výši pěti milionů sedmi set tisíc korun. Ta ovšem ještě nemusí být definitivní. Budeme ještě vypisovat soutěž na dodavatele, která pravděpodobně konečnou sumu sníží," předpokládá místostarosta.

Výběrové řízení ale radnice může vypsat až bude vědět, jestli získala dotace. „Kdy to bude, teď nedokážu říct. Do léta ale bude určitě všechno připravené," je přesvědčený Jurka.

Rodiče, kteří nemají pro své děti na prázdninové měsíce hlídání a počítají s tím, že je budou vozit do náhradní školky, se musejí smířit s tím, že budou muset víc investovat do cestovného. V červenci pro ně bude k dispozici mateřinka v Opatovicích, v srpnu pak v Sochorově ulici.

Mateřská škola Palánek ovšem nebude jedinou, která se v létě dočká úprav. V těchto dnech město plánuje zásahy také v některých dalších. Důvodem jsou návštěvy hygieniků, kteří v několika z nich našli nedostatky týkající se kapacity.

Někde tak hrozí, že zařízení nebudou moci přijmout tolik dětí, kolik původně předpokládala. „Kterých se úpravy budou týkat a k čemu konkrétně dojde, budu vědět během příštího týdne. V současné době o tom jednáme," nastínil vyškovský místostarosta, podle nějž bude v některých školkách stačit probourat zeď, čímž se zvětší kapacita třídy.