„Za posledního půl roku mi přišel asi jen dvakrát, myslím že v květnu a září. Nelíbí se mi to a ráda bych ho ve své schránce viděla častěji. V Turistickém informačním centru je hned rozebraný. Asi si ho budu muset chodit číst do knihovny," postěžovala si Sylva Bilerová z Hybešovy ulice.

Jiní si zase nejsou jistí frekvencí doručování. „Kdy nám výtisk přišel naposledy, to už si nepamatuji. Mám pocit, že občas do schránky chodí, ale jestli je to jednou měsíčně, to netuším. Možné to ale je," byl na vážkách další z místních Petr Pospíšil.

Vedení vyškovské radnice ví, že s distribucí zpravodaje byl problém už dřív. „Už jsme s distributorem řešili výpadky a v současné době by měla být roznáška v pořádku. Pokud není, tak se nám to samozřejmě nelíbí, přece jen za tuto službu platíme," uvedla mluvčí vyškovské radnice Petra Bezdomniková.

Výtisky navíc

Současně dodala, že na druhou stranu může jít o informační šum. „Dostali jsme například informaci od obyvatele domu v Puškinově ulici 2, známém jako věžák, že tam zpravodaj vůbec nechodí. Tuto zprávu jsme ověřovali a ukázalo se, že ho obyvatelé dostali. Může tedy klidně jít slovo proti slovu," dodala Bezdomniková.

Ne všichni obyvatelé nové zástavby jsou však s donáškou nespokojení. „Zpravodaj ve své schránce nacházím pravidelně. Občas se dokonce stává, že nám donesou i nějaké výtisky navíc. Zatím se mi stalo jen jednou, že jsem ho nedostala, a to letos v létě. To jsem zrovna byla na dovolené. Kdyby mi chodil nepravidelně, určitě bych to zaregistrovala, protože v něm sleduji veškeré kulturní dění ve Vyškově," oponovala Eva Klíčová.

Připustila ovšem, že dřív k potížím docházelo. „Na chodbě u nás v domě býval umístěný na topení štos Zpravodajů a každý si mohl vzít, kolik chtěl. Takže se stávalo, že ho lidé rozebrali dřív, než se k němu jiní dostali. Nebo pokud se člověk zdržoval déle mimo domov, nerozebrané výtisky se odnášely. Teď nám ho ale vkládají do schránek a to je podstatně lepší. Takže asi záleží, jak to mají v tom kterém domě zařízené," uvažovala Klíčová.