Kolik byste potřebovali peněz pro klidné přežití?

V ideálním případě bychom potřebovali dva miliony. Radnici jsme žádali o téměř čtyři sta tisíc na činnost a sto padesát tisíc na pořádání nadregionálních akcí a na dobrovolné trenéry. Byli jsme ochotní přistoupit i na kompromis dvě stě tisíc. Ale marně. Dokonce místostarosta Roman Celý řekl, že jsme se stali obětí špatně nastaveného systému.

Co vás nejvíc mrzí?

Povrchní a arogantní jednání představitelů města. Neodpovídají na dopisy. Radnici nezajímají sportovní výsledky. Ženy postoupily do první ligy. Máme sto devadesát členů, to je o sto více, než před dvěma lety.

Máme čtyři nové sportovní třídy a dva nové atletické kroužky. Ještě vloni jsme nemuseli platit nájem, protože probíhaly opravy stadionu, ale teď musíme sehnat sto tisíc. Hodnotící komise nebrala v potaz realitu klubu.

Proč se nepokusíte sehnat peníze mimo radnici?

Spoléháme na to, že garantem je město. Pro atletiku je to životně důležité. Není to atraktivní sport typu hokej nebo fotbal, který by přilákal generálního sponzora. Přesto jsme tak sehnali sto padesát tisíc. Ale potřebujeme získat aspoň dalších dvě stě deset tisíc, abychom přežili.

Co budete dělat, jestli peníze neseženete?

Jestli nezískáme peníze, odstupuji. Jsme na hranici krachu. Může to znamenat konec sedmaosmdesátileté tradice.