Původní prvky dělníci rozebrali před stavbou zimního stadionu už na konci roku 2016. „Skatepark nyní projektuje firma, která má letité zkušenosti. Stavět začneme zřejmě v létě,“ oznámil mluvčí vyškovské radnice Michal Kočí.

Podstatně skromnější plány mají v Adamově na Blanensku. Stavbu skateparku přišli hlavně mladí lidé prosadit ke kulatému stolu o předloňském podzimu. Nakonec se Adamovští rozhodli pro bikrosovou dráhu určenou pro jezdce na kolech. „Zatím jsme získali souhlas vlastníka pozemku. Představujeme si přibližně třísetmetrový ovál s klopenými zatáčkami,“ přiblížil plány místostarosta Jiří Němec. Částku odhaduje na 350 tisíc.

Tři darované prvky utvoří základ skateparku také na starém hřišti u školy ve Sloupu na Blanensku. Místní je získali od sousedů z Ostrova u Macochy. „Kontroluje je revizní technik. Čekáme na jeho zprávu. Pak uvidíme, jaké budou náklady,“ sdělil starosta městyse Martin Mikulášek.

V Blansku se o rampy a dráhy, po kterých se prohánějí lidé na skateboardech, kolech, bruslích či koloběžkách, stará Nízkoprahový klub PVC. Jeho zástupci momentálně žádné úpravy v plánu nemají. „Jako každý rok ale chystáme StreetArt Jam. Letos už sedmnáctý ročník,“ připomněl vedoucí klubu Robert Hořava.

V Boskovicích na Blanensku si mladí sportovci ještě počkají. „Hledáme místo, kde park postavit. Možná vznikne v Červené zahradě nebo v Doubravách. Tam ho ale nadšenci do skateboardingu nechtějí,“ uvedl mluvčí městského úřadu Jaroslav Parma.