„Pustiměř je jedinou vesnicí v republice, kde se pochod koná, jinde je vždy ve městech. Vstupenkou na akci je jakýkoliv předmět s růžovou stužkou, který si příchozí zakoupí ve stánku na místě. Třeba v Praze si účastníci museli koupit růžové tričko za tři sta devadesát korun. U nás však bude vstupné o dost nižší, přece jen jde o menší akci. Nejlevnější předmět tak stojí čtyřicet korun," uvedla jedna z organizátorek Petra Pešková.

Samotný pochod odstartuje v jednu hodinu od hasičské zbrojnice. „Jde o procházku obcí, trasa je nenáročná, dlouhá asi dva a půl kilometru a trvá něco málo přes půl hodiny," popsala Pešková.

Vypustí balonky

Následovat bude doprovodný program, nebude chybět hudba a zřejmě hlavně účastnice budou mít zájem využít možnosti nechat se zkrášlit. „Vystoupí třeba Karel Gott Revival Morava, Jednou nebo skupina Dejsi. K dispozici bude i kadeřnice, kosmetička a manikérka," lákala pořadatelka.

Chybět nebude ani stánek Aliance žen s rakovinou prsu, kde budou k dispozici veškeré informace o nemoci. Celá akce vyvrcholí v pět hodin odpoledne takzvaným Aktem naděje, kdy všichni účastníci vypustí k nebi růžové balonky. „Loni přišlo na tři sta lidí, doufáme, že letos jich bude ještě víc. Vítaní jsou samozřejmě i muži, loni jich bylo opravdu hodně. Pomáhají nám pustiměřští dobrovolní hasiči a ti si trička koupili snad všichni," poukázala Pešková.

Výtěžek z prodeje triček putuje na poukázky v hodnotě dvě stě korun na vyšetření prsu, ale třeba i na podporu bezplatné telefonní linky, na kterou se můžou ženy s rakovinou prsu obracet. „Část peněz pak slouží jako příspěvek na nákup nových mamografů," dodala pořadatelka.