Svou domněnku dokládali srovnáním celkové procentuální výše neplatných hlasů v jednotlivých volebních okrscích Vyškova ve volbách do zastupitelstev v roce 2010 a v roce 2014. „Argumentace navrhovatele o procentu neplatných hlasů je zavádějící a ne zcela přesná. Ve volbách do zastupitelstev obcí totiž nelze s ohledem na způsob hlasování odlišit neplatné a nevyužité hlasy. Aby soud sám přistoupil k přepočtu hlasů nebo přezkoumávání správnosti volebního výsledku, musela by ho k tomu přimět zvláště významná indicie," uvedl v usnesení soudu předseda senátu David Raus.

Ve svém ustanovení navíc zmiňuje i argumentaci vyškovského městského úřadu, že se souběžně s volbami do zastupitelstev obcí uskutečnily i senátní volby. „Právě tato okolnost může způsobit, že hlasování je pro voliče složitější a klade zvýšené nároky na jejich pozornost, zejména ve vztahu k manipulaci s volebními lístky a úředními obálkami pro obě volby," dodal v usnesení Raus.

Předseda vyškovské organizace hnutí ANO 2011 Vladimír Turčan podle svých slov rozhodnutí soudu respektuje. „Měli jsme obavu, že se stala chyba, a tak jsme možnost zpochybnit výsledky voleb využili. Oficiální stanovisko pak zveřejníme na našich internetových stránkách," uvedl.

Zpráva potěšila sociální demokraty, kteří ve městě zvítězili. „Jsem rád, že soud nepotvrdil predikce hnutí o temných mracích nad Vyškovem. Pro většinu ze současného i budoucího vedení města rozhodnutí není překvapivé. Počítali jsme s tím, takže všechny agendy pracovaly standardně a potvrzuji, že ustavující zastupitelstvo se uskuteční 24. listopadu. Řádné zasedání pak máme v plánu 15. prosince," avizoval Goldemund.

ČSSD díky vítězství ve volbách získala v zastupitelstvu devět mandátů ze sedmadvaceti. Druzí lidovci mají čtyři křesla stejně jako třetí KSČM a čtvrtá Volba pro město. Páté ANO má mandáty tři, dva obsadilo sdružení ODS a nezávislých kandidátů, poslední židli získalo seskupení Šance pro Vyškov a TOP 09. Koalici ve Vyškově vytvořila ČSSD, KDU-ČSL a ODS a Volba pro město.