„Podařilo se odchytit řádově stovku kusů těchto ptáků. Následně jsme je nechali humánně zlikvidovat," sdělil vedoucí kanceláře starosty a tajemníka Stanislav Kolařík.

Akci uvítal například i vyškovský farář Michal Pořízek. Ten už dřív zmínil, že při bohoslužbách nebyla výjimkou rozbitá holubí vajíčka na zemi. „Jsou přemnožení, jde skoro o epidemii. Je to s nimi velmi složité," podotkl tehdy.

Nyní je na řadě další etapa prací: čištění různých zákoutí a okapů, které lákají holuby ke hnízdění. „Zajišťují je specialisté na práci ve výškách. To, jak celá akce dopadla, bude možné zjistit až v zimě, kdy se ptáci začnou stahovat do centra města. V každém případě máme na radnici řadu pozitivních ohlasů na odchyt. Ani Státní veterinární správa, která při odchytu zajišťovala kontrolu, neshledala z naší strany žádné pochybení," ujistil vedoucí odboru.

Dodal, že také do budoucna se hodlají řídit obecně platnými pravidly, jak počet holubů snižovat. „Ale ne všechny cesty vedou k rychlému úspěchu. Rozhodně se pak nechystáme holuby střílet, což se v některých obcích dělo," podotkl Kolařík.