„Proměny se konají už popatnácté. Touto výstavou přibližují architekti města projekty, které se v současné době připravují nebo už uskutečňují. Návštěvníci navíc budou mít možnost proniknout do představ studentů architektury Vysokého učení technického v Brně o využití vybraných vyškovských lokalit,“ přiblížila výstavu tisková mluvčí vyškovské radnice Dana Bednářová.

Tentokrát zájemci uvidí tyto studie: využití prostranství na sídlištích Víta Nejedlého a Sochorova, regeneraci panelového sídliště Osvobození, rekonstrukce dědického a vyškovského hřbitova, rozšíření Smetanových sadů, dům s pečovatelskou službou v Tyršově ulici, prostranství u zámku, další etapy likvidace kalových polí, změny pod nemocnicí a další.

Studenti předvedou, jak by si představovali zábavní a sportovní centrum na Albrechtově ulici a využití ploch na sídlišti Osvobození.

Výstava bude přístupná ve všední dny od devíti do sedmnácti hodin s polední přestávkou od dvanácti do třinácti hodin. O víkendu bude otevřená od třinácti do sedmnácti hodin.