Typické naducané andělíčky a zdravím kypící červenolícé baculaté dětičky známe i z pohádek Budulínek nebo Perníková chaloupka, dále z tisíců pohlednic, plakátů, betlémů, zpěvníčků a kalendářů.

Nostalgii minulých časů připomíná Libor Pištělka, kustod švábenického obecního i kostelního muzea a iniciátor regionálních výstav.

„Hlavně starší generace nedá dopustit na Kožíškův slabikář Poupata, z něhož se učila první slovíčka. Vzpomíná na Denní život batolátka, Sládkovy Skřivánčí písně, Kalendář malých, Národopisný a Lidový betlém a další. Kvěchová zachytila také krásu lidových krojů,“ říká známý sběratel.

Ilustrace a pohlednice se značkou MFK schovával už od mládí. Po letech nashromáždil úctyhodnou sbírku. Už jednou ji Pištělka ve Švábenicích nabídnul divákům jako součást expozice čtyř lidových malířů. A výstava měla úspěch.

Materiály Kvěchové proto připravil znovu, tentokrát v mnohem větším rozsahu ke sto patnáctému výročí narození malířky.

„Sehnal jsem přes tisícovku obrázků. Na své si přijdou všichni od dětiček až po babičky. Jsem si jistý, že obrázky Kvěchové mají lidem co říct i v dnešní době,“ je přesvědčený Pištělka.

I v dnešním moderním světě jsou výjevy z někdejšího venkova stále žádané. Například v roce 2004 znovu vyšly Pohádky pro maličké od Boženy Němcové, v roce 2006 Broučci a v roce 2007 Poupata. Výstava nazvaná Malířka dětských srdcí bude v Obecním vlastivědném muzeu ve Švábenicích k vidění každou neděli do druhého března vždy od čtrnácti do sedmnácti hodin.

Zároveň je možné zhlédnout stálé expozice v kostelním i v obecním muzeu včetně nové výstavy švábenických řemesel a cechů. Na jaře vystřídá ilustrace Marie Fišerové – Kvěchové výstava nová, tentokrát na náboženské téma, a to o svaté Terezičce z Lyssieux.