Můžete do Nemotic letos pozvat zájemce na nějaké kulturní a společenské akce?
Naší první akcí byly ostatky, potom v dubnu pořádáme pro děti Běh o velikonočního beránka. V plánu jsou také Václavské hody a mezi tím mívají mladí hasiči společně s ostatními dětmi další akci k mezinárodnímu dni dětí – Putování pohádkovým lesem. Uzavírají ji stanováním na hřišti. Organizujeme tady také vítání Nového roku a zpívání pod vánočním stromem.

Nemotice
* První písemná zmínka: 1327
* Počet obyvatel: 422

Jak společenský život v obci poznamenala pandemie?
Loni jsme kvůli omezením zrušili prakticky všechny akce. Zachovali jsme pouze Václavské hody, ale v menším měřítku.

Co všechno jsme dokončili v uplynulém období?
Minulý rok to byly především opravy komunikací nebo cesta ke hřbitovu. V minulém období jsme postavili Víceúčelové hřiště na hokej, bruslení, ale také na odbíjenou. Obec postavila budovu pro volnočasové využití dětí a mládeže. Jinak jsme dělali běžné opravy nebo nové chodníky.

Pocítili jste dopady krize na příjmech? Je nějaká větší výzva, která na obec čeká do budoucna?
Týká se určitě kanalizace a čističky. Nyní jsme ve fázi zadávání veřejné zakázky na zpracování projektové dokumentace. Náklady pouze na projekt dosáhnou až na dva a půl milionu.

close Klikněte a podívejte se, kde všude jsme už byli a co zajímavého jsme tam zjistili. info Zdroj: Deník zoom_in Klikněte a podívejte se, kde všude jsme už byli a co zajímavého jsme tam zjistili.

Pocítili jste dopady krize na příjmech?

Zaznamenali jsme ztrátu ve výši zhruba pěti set tisíc korun. Zároveň jsme ale ušetřili tím, že jsme neměli žádné velké akce. Na opravy komunikací nám přispěl kraj z dotace, tak se to projevilo bez vážnějších následků. Celý rozpočet máme zhruba šest milionů korun.

Máte možnosti pro obytnou výstavbu?
V poslední době u nás přibylo osm rodinných domů. Jsme ale v zátopovém pásmu Koryčanské přehrady. Nedaří se nám proto dát pozemky na bydlení do územního plánu. Vhodné bychom přitom našli.

Jste spokojený s dopravní obslužností?
Spokojený určitě jsem. Vede přes nás trať z Brna do Uherského Hradiště a Veselí nad Moravou, vlak jede každou hodinu a zastavuje tady. I autobusové linky jezdí četně.

Jak dlouho vlastně jste starostou? Plánujete letos obhájení funkce?
Bude to už dvacet let, asi už ale obhajovat nebudu. Práce se za ty roky hodně změnila. Je s tím spojen velký nárůst byrokracie

Tip na výlet:

BUČOVICE

close Lesopark Kalvárie. info Zdroj: archiv Jiřího Horáka zoom_in Lesopark Kalvárie. Asi dvanáct kilometrů od Nemotic najdou výletníci Bučovice. Příjemná procházka v každé roční době je v nedávno obnoveném lesopark Kalvárie a Hradisko.

Lesopark protíná nespočet cest, nechybí posezení, dva altánky, přičemž z toho malého je pěkný výhled na Bučovice.

Děti potěší i malá prolézací sestava či broukoviště. K využití je zde i veřejné ohniště.

OSOBNOST
Zdeněk Masařík ( 1928 Nemotice – 19. října 2016 Brno) byl český germanista, dlouholetý vedoucí Ústavu germanistiky, nordistiky a nederlandistiky na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity. Je nositelem německého vyznamenání bratří Grimmů.