Vedení obce se ke změně staví zatím poměrně vlažně. „Pošta se v Kučerově nachází zhruba od roku 1890 a vydržela po různé režimy až dodnes. Podle vedení České pošty však byla prodělečná. Jako první nabídla provozování služby obci, ale to jsme odmítli. Nemáme personální ani kapacitní prostor na to službu zajišťovat," vysvětlil rozhodnutí starosta Kučerova Vlastimil Bačovský.

Vedení státního podniku tak oslovilo veřejnost. Přihlásil se jeden z kučerovských podnikatelů, který v obci provozuje restauraci. „Pevně věřím, že bude služba dobře fungovat, už jen kvůli místním, z nichž je řada na jejím provozu závislá. Uvidíme, jak se novinka zavede a osvědčí," dodal Bačovský.

Podle mluvčího České pošty Matyáše Vitíka lidé o základní služby nepřijdou. „Zůstává příjem a výdej listovních a balíkových zásilek, příjem a výplata poštovních poukázek, vybrané bankovní služby, výplata důchodů, SIPO, prodej poštovních cenin, prodej kolkových známek i on-line dobíjení SIM karet," řekl.

Co se týká vzdálenosti, obyvatele velká změna nečeká, provozovna se posune jen o několik metrů. Služby bude podnikatel poskytovat přímo v restauraci u obecního úřadu.