Radnice chce jít s dobou, školení jsou proto zaměřená na aktuální elektronizaci veřejné správy. Na tříletý projekt se městu podařilo získat prostředky z Evropské unie, které pokryjí pětaosmdesát procent celkových nákladů, které dosahují výše dvou a čtvrt milionu korun.

Školení konkrétně podporuje Evropský sociální fond prostřednictvím Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost. „Zaměstnanci městských a obecních úřadů musí pružně reagovat na potřeby a požadavky, které jsou na ně v souvislosti s těmito změnami kladené. Podstatou vzdělávání je přiblížení úřadu veřejnosti a zvýšení efektivity práce,“ vypověděla mluvčí vyškovské radnice Dana Bednářová.

Za necelý rok radnice úspěšným absolventům vydala na tisíc certifikátů, z toho kolem šesti set šedesáti v rámci prezenčních školení, zbytek tvoří certifikáty za absolvované e-learningové kurzy. „Když se podíváme do statistik prezenčních školení, tak procentuálně nejvíc certifikátů získali zaměstnanci vyškovského městského úřadu,“ pochlubila se tisková mluvčí.

Vzdělávání zajišťuje v moderně vybavené školicí místnosti tým tvořený zaměstnanci vyškovské radnice. Veškerá školení mají účastníci zdarma.