Projektová dokumentace by měla být podle slavkovské mluvčí Veroniky Slámové hotová na začátku příštího roku. „Vyčlenili jsme na ni kolem šedesáti tisíc korun. Ještě se k ní musí vyjádřit krajský odbor životního prostředí, abychom mohli dostat povolení," oznámila Slámová.

Město už rovněž vybralo lokalitu, kde bude nové sportoviště, o němž se mluví řadu let, umístěné. I o ní se dlouho diskutovalo. Zhruba před šesti lety byla v úvaze plocha u vlakového nádraží. S tou má ale město jiný záměr, a tak se hledalo další vhodné místo. A to takové, kde skateboardisté a vyznavači in-line bruslení nebo jízdy na koloběžkách nebudou nikoho rušit.

Radnice zvolila plochu nedaleko fotbalového stadionu. „Konkrétně lokalitu škvárového hřiště. Výhledově by tam měl vzniknout i sportovní areál s atletickým stadionem pro veřejnost," avizovala místostarostka Slavkova Marie Jedličková.

Jediné, co může bránit v uskutečnění projektu, jsou peníze. Skatepark má vyjít řádově na čtyři až pět milionů korun. Celý ho radnice ze své pokladny platit nehodlá. „Na základě konzultací s odborníky víme, že fondy Evropské unie vhodný dotační titul neposkytují. Mnohem větší šanci na úspěch vidíme především v dotacích ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy. Tam také chceme projekt na jaře přihlásit," zmínila Slámová.

Další možností by podle ní mohla být nadace ČEZ, díky níž lze získat peníze na rekonstrukci venkovních hřišť. „Výhodou je, že bychom na stavbu mohli použít oba příspěvky, pokud bychom je získali," dodala mluvčí.