Z Brna do Vyškova totiž v tuto dobu nejezdí vlak. „Z krajského do okresního města nejezdí osobní vlaky, které by zastavovaly ve stanicích na trase, a tak není vypravený ani noční spoj,“ řekl mluvčí společnosti Kordis zajišťující hromadnou dopravu v kraji Květoslav Havlík. Zda bude nová linka zastavovat ve všech vesnicích na trase, zatím nedokázal říct.

30minut po půlnoci vyjede nový autobus z Brna do Vyškova.

Pro zástupce Vyškova byla informace novinka. „Podněty od obyvatel jsme neměli. Lidé to nejspíš ocení,“ zmínil šéf odboru dopravy Petr Buchta.

Zpráva se ale setkala i s odmítáním. „Zajímavé. Na spoje bez cestujících peníze jsou,“ okomentoval zprávu na Facebooku Marek Jandl.

Dosud se lidé v pátek i v sobotu do Vyškova dostali vlakem nejpozději o tři čtvrtě na jedenáct v noci. Před jedenáctou jede i autobus, ovšem s přesedáním v Rousínově. Naopak na Blanensku nejsou noční spoje výjimečné. Z Brna do Blanska můžou lidé vyrazit v jedenáct i o půl jedné. Půlnoční vlak na trati jezdí podle ředitele Kordisu Jiřího Horského v pátky a soboty už řadu let.