„Chceme vytvořit vhodné zázemí pro výuku učňů. V místě navržené pracovní kuchyně se teď nachází byt o velikosti tři plus jedna s rozsáhlou chodbou a sociálním zázemím. Jeho současná dispozice je ovšem pro stavební záměr nevhodná. Z výukových, hygienických a gastronomických důvodů je proto nutné vytvořit jeden ucelený prostor, na který naváží skladovací prostory a oddělené sociální zázemí," přiblížila mluvčí Jihomoravského kraje, který je zřizovatelem školy, Eliška Windová.

Nový nábytek

Hlavní místnost vznikne spojením původní kuchyně s jídelnou, ložnicí a částí dětského pokoje. Jeho zbývající část pak poslouží jako sklad zeleniny a brambor. Další sklad vytvoří rozšířením současné komory. Na místě zúženého obývacího pokoje pak bude prostor pro jídelnu. „Kuchyni vybavíme novým nábytkem a zařízením, například pracovními stoly a stoly s dřezy nebo dvojdřezy. Samotná kuchyňská zařízení, jako je konvektomat, robot chladící skříně nebo plynové a elektrické sporáky, převezeme z původních výukových prostor v Račicích," popsala Windová.

Předpokládané náklady na akci kraj vyčíslil na milion tři sta šedesát tisíc korun. Z toho přes devět set tisíc zaplatí právě zřizovatel. Zbytek peněz poputuje z investičního fondu a provozních peněz školy.