„Jde o prestižní ocenění, které pro nás znamená především potvrzení kvality našich výrobků a dobře odvedené práce. Soutěže se účastníme každým rokem a zpravidla se umisťujeme na předních příčkách. Letos jsme k hodnocení předložili ještě další dva naše výrobky," oznámil předseda představenstva rostěnického podniku Vítězslav Navrátil.

Vítězného Rostěnického divočáka popsal jako trvanlivou klobásu, jejíž maso tvoří jak klasické vepřové, tak i maso z divokého prasete.

Do soutěže se letos v rámci Jihomoravského kraje přihlásilo jednapadesát středních a malých výrobců se 147 výrobky. Soutěžili celkem v devíti kategoriích, mezi jinými například v Sýrech včetně tvarohu nebo Alkoholických a nealkoholických nápojích. „Nejsilnější zastoupení měly kategorie Masné výrobky tepelně opracované a Pekařské výrobky včetně těstovin," uvedl Jaromír Musil z Regionální agrární komory Jihomoravského kraje, která soutěž v regionu organizuje.

Kvalitu hodnotila osmičlenná komise tvořená třeba zástupci Potravinářské komory nebo Státní zemědělské a potravinářské inspekce.

Smyslem soutěže Regionální potravina je podpora malých a středních zemědělců a výrobců potravin v jednotlivých krajích. Vítězné produkty můžou bezplatně používat značku Regionální potravina po čtyři roky.