A také oni nevěřili svým očím. Množství vysbíraného odpadu totiž dosáhlo několika tun.

Konkrétně tři, které odvezli do Respona. „A to jsme uklízeli jen úsek od zimního stadionu po čistírnu odpadních vod. Jednalo se zejména o plastové lahve a pneumatiky," přiblížil předseda vyškovských rybářů Radoslav Kotík.

3
tuny odpadků z Hané a jejích břehů od zimního stadionu po čistírnu odpadních vod vysbírali rybáři. A plánují další podobnou akci.

Do akce zapojili zejména mládež, pomáhalo ale i několik dospělých. „Současně jsme totiž měli i brigádu na sečení okolo rybníků. A tam jsme museli směrovat dospělé. Sbírání se zúčastnilo asi třicet lidí," byl spokojený Kotík.

Do úklidu se pustili z vlastní iniciativy. „Formuje se u nás skupina lidí, kteří se o prostředí kolem vod skutečně zajímají. Proto je plánujeme i do budoucna," ujistil Kotík.

Ze zkušeností totiž příliš nevěří, že břehy vydrží čisté dlouho. „Jedna vyškovská firma na jaře uklízela Kačenec, a už je tam zase nepořádek. Momentálně se totiž těší obrovské návštěvnosti, sjíždí se k němu rybáři z celé Moravy a odpadky tam nechávají oni sami," uznal Kotík.

Do budoucna proto plánuje zajistit, aby v lokalitě byly kontejnery, nebo alespoň větší množství odpadkových košů.