Po mnoha letech se Jarmila Temerová z Vyškova, která je upoutaná na invalidní vozík, mohla dostat do kina Sokolský dům. Řadu schodů jí pomohla překonat nová plošina. „Po letech mě také konečně mile překvapilo, že na odboru sociálních věcí a zdravotnictví v Nádražní ulici vznikla nová bezbariérová toaleta,“ pochvaluje si vozíčkářka.

Podle Temerové se radnice o problémy vozíčkářů začala zajímat. Dokonce ji navštívil pracovník městského úřadu Vlastimil Ryšánek. Ujistil ji, že chodníky a nájezdy, které jsou pro jízdu na vozíku nevhodné, čeká vylepšení.

Vozíčkářka si stěžovala například na chodník vedoucí od pošty směrem na Tyršovu ulici, který na mechanickém vozíku nejde zdolat bez cizí pomoci. Invalidé to prý mají těžké dokonce i v bezbariérových prostorách.
„Dobře přístupná je restaurace ve Squash centru. Když jsem ale žádala o klíče k záchodu pro vozíčkáře, servírka mi řekla, že je zamknutý. Vedoucí tam prý skladuje nějaké věci,“ posteskla si žena.

Mnozí vozíčkáři si stěžují také na chybějící bezbariérový přístup k obchodnímu středisku v Dukelské ulici. Na to, zda město počítá s nápravou, se ptali starosty Petra Hájka i na nedávném Dni s Deníkem. „Byl jsem se na místě podívat osobně. Problém je, že jde o soukromý majetek. Právě se zde ale chystá rekonstrukce a půjde-li o větší opravu, pak bude stavební úřad trvat na dodržení podmínky bezbariérovosti,“ uvedl starosta.