Důvodem opravy je podle mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Niny Ledvinové fakt, že povrch cesty nevyhovuje současným požadavkům. „Nový kryt vozovky bude mít příznivý vliv na snížení hluku i emisí v okolí komunikace," sdělila Ledvinová.

K akci se připojí Slavkov. Chce ji využít k rekonstrukci přechodu pro chodce v ulici Československé armády. „Vznikne ostrůvek, a abychom na něm zvýšili bezpečnost, bude i nasvícený," přiblížila slavkovská mluvčí Veronika Slámová s tím, že téměř do poslední chvíle město nevědělo, kdy odstartují práce. Podle starosty Michala Boudného se termín dozvěděli teprve ve středu.

Ředitelství ho stanovilo na předposlední červencový den. Řidiči by se tak už měli začít připravovat na komplikace. Na hrozící problémy ostatně upozorňoval investora a dodavatele také starosta. A to hned na několika jednáních. „Se stavebníkem jsme se předběžně dohodli, že uzavírky u vjezdů k firmám bude plánovat tak, aby nevznikly potíže například při zásobování. V podstatě souhlasí i s tím, že bude operace přímo před vjezdy dělat o víkendech," oznámil Boudný.

Vedení města má rovněž v plánu společnosti v jižní části města obejít a podrobně je seznámit s tím, co se bude dít. Jejich zaměstnancům nabídne parkování na ploše vedle autobusového nádraží. „Pro tamní obyvatele a firmy také připravujeme manuál s informacemi," dodal starosta.

Objížďka přes Bučovice

Kvůli rekonstrukci už je stanovená i několikakilometrová objížďka. Právní moci by podle Boudného měla nabýt v pondělí. Povede přes Bučovice. „Silnice bude v úseku stavby průjezdná pouze v jednom směru, objízdná trasa v tom druhém povede po silnici I/50 do Bučovic a následně po II/431 zpět na I/54," popsala Ledvinová s tím, že autobusů se omezení nedotkne. „Autobusová doprava bude řízena kyvadlově přes stavbu," dodala.

Ačkoliv má být rekonstrukce přínosem, řidiči z ní příliš nadšení nejsou. Nezamlouvá se jim kvůli objížďce, jak ji popsala Ledvinová. „Rozhodně existují o dost kratší trasy, kterými je možné dostat se ze Slavkova do Nížkovic. Až do Bučovic přece nikdo nemusí zajíždět," poukázal třeba Antonín Novotný.