„Rekonstrukci střechy jsme dokončili díky dotaci od ministerstva pro místní rozvoj. Chtěli jsme tam udržet tradiční ráz. Proto jsme využili pro pokrytí bobrovku a instalovali zpátky měděné prvky,“ starosta obce Radovan Brtník.

Klikněte a podívejte se, kde všude jsme už byli a co zajímavého jsme tam zjistili.Klikněte a podívejte se, kde všude jsme už byli a co zajímavého jsme tam zjistili.Zdroj: Deník

Zmínil také výměnu oken, kde stará kastlová nahradila dřevěná okna. „Za pomoci tentokrát krajské dotace jsme dále v horním patře vyměnili elektrické rozvody. Máme tam místnost, kterou využíváme jako zasedačku, ale také ji pronajímáme na soukromé akce. Hned vedle je tělocvična s posilovnou, které jsou také spravené,“ popisoval starosta s tím, že zmíněné úpravy stály dohromady zhruba 2,8 milionu korun.

V horním patře si návštěvník všimne také snížených stropů. Souvisí s tím i zateplení, zástupci radnice doufají v úspory při letošním rekordním zdražování energií. Ještě tento rok očekávají také výměnu rozvaděče, který je již za zenitem.

Do Vyškova zamířilo přes šest stovek rekrutů.
Do Vyškova míří stovky armádních nováčků. Zájem roste, začal s Ukrajinou

Dílnu s garáží zároveň budují řemeslníci na nádvoří obecního úřadu postupně už posledních pět let, náklady dosáhly za celou dobu na čtyři a půl milionu korun. Také sem proudily peníze z dotací. „Dříve nám chybělo zázemí pro uskladnění komunální techniky, stará budova k tomu nevyhovovala. Letos jsme navíc dodělali venkovní zastřešení pro zbytek techniky a materiál. Tento rok tady počítáme ještě s dokončením elektra, osvětlení a rozvaděče,“ dodal Brtník.