Rekonstrukce společenského domu stojí obec veškeré peníze, na jiné výdaje už proto nezbývá. „Mladí by zde chtěli stavět, proto máme v plánu zasíťovat celou obec, až budou peníze," nastínila starostka.

Na stavbu inženýrských sítí si budou ale muset v Bohatých Málkovicích ještě počkat. Teď je na řadě vnitřní část Málku. „Když budou v srpnu krojované hody a začne pršet, schováme se uvnitř a nebude nutné akci hned rozpustit," vyzdvihla Hrubá.

Žádost o dotace na opravy vnitřní části domu už má obec hotovou. Stejně tak i na stavbu dvou garáží za společenským domem. „Nyní sledujeme situaci a čekáme, až bude vyhlášený program, ze kterého můžeme čerpat," uvedla starostka.

V prostorách za Málkem vznikne místo pro ukládání obecního majetku a zázemí pro hasiče. Brzy by tam měl být uschovaný i víceúčelový traktor. „Podali jsme žádost a vybrali nás, snad traktor budeme mít začátkem prosince, abychom ho mohli využívat už tuto zimu pro posypávání cest," doufá Hrubá. Víceúčelový traktor pomůže v obci i se sečením, zametáním nebo prohrnováním cest.

TEREZA NOVOTNÁ