Jako pokaždé na počátku nového roku nastala na Vyškovsku mrtvá sezona. Nabídka akcí je o víkendu dost mizivá. S jedinou výjimkou. Kdo se rád hodí do gala a obuje taneční střevíce, může vyrazit na některé z celé řady plesů.

Kromě myslivců patří k nejčastějším organizátorům plesů na dědinách dobrovolní hasiči. Ti dnes večer pořádají bály ve Švábenicích a Drnovicích.

V městyse Švábenice bude obzvlášť zajímavý. „Před hlavní plesovou zábavou vystoupí břišní tanečnice z Vyškova. Budeme mít také velmi zajímavou tombolu s velkým množstvím cen. Budou to hlavně praktické věci do domácnosti, jako sada nádobí, žehličky, vrtačky a podobně,“ lákal za organizátory do Švábenic Josef Polišenský. O dobrou zábavu se v kulturním domě postará hudební skupina Galaxy, akce začíná ve dvacet hodin.

Problém bude se dostat na hasičský ples v Drnovicích. „O ples byl velký zájem, máme prakticky vyprodané. Je to tradiční hasičský ples s předtančením a bohatou tombolou, v níž nebude chybět ani celý divočák a další zajímavé ceny,“ přiblížil starosta drnovických dobrovolných hasičů Josef Umhaus. K tanci a poslechu zahraje v Drnovicích od dvaceti hodin Voděnka a Yren Music.

Kromě Drnovic a Švábenic budou dnes od dvacáté hodiny znít tóny hudby v podání skupiny Duofan také v Sokolském domě ve Vyškově, kde pořádají ples lidovci.

Na své si o víkendu přijdou i děti. V Hodějicích v neděli od šestnácti hodin jim zahrají členové Divadla Prkno z Veverské Bítýšky hru Tři prasátka. V kulturním domě v Ivanovicích na Hané se dnes ve čtrnáct hodin zase konají dětské radovánky s hudbou a tombolou.

Kdo má raději zvířata než tanec a potomky vyšle na dětské akce s manželkou, může se pobavit dnes v chovatelském areálu vlakového nádraží ve Vyškově. Koná se tam už tradiční výstava králíků, kohoutů a holubů, již pořádá Český svaz chovatelů ve Vyškově. Kdo je chovatel, může tam doplnit stavy svých svěřenců, protože expozice je prodejní. Trh holubů a kohoutů začíná v osm hodin, prodejní výstava králíků ve dvanáct hodin. Chybět nebude ani posezení s chovateli.