Nejspíš desetikilometrová zajížďka čeká na hodně dlouho všechny autodopravce, kteří jsou zvyklí jezdit po mezinárodní silnici z Brna do Uherského Hradiště nebo dál na východ.

Kvůli opravě kanalizace a povrchu vozovky totiž pro ně bude tah už v nejbližší době uzavřený. Přestože některé práce začaly už minulý týden a od včerejška měla platit objížďka, náklaďáky stále sviští místním pod okny.

„O uzavírku silnice zatím nikdo nepožádal, pouze jsme vedli předběžná jednání o možnostech vedení objízdných tras. Ty tedy ještě nejsou definitivně stanovené,“ uvedl mluvčí Krajského úřadu Jihomoravského kraje Jiří Klement.

Protože už však dělníci začali s některými úpravami, nastal v Bučovicích docela velký chaos. Alespoň to tvrdí někteří autodopravci. Zároveň nejsou z oprav moc nadšení, protože je přibližně desetikilometrová zajížďka vyjde hodně draho. „Pořádně ještě nevíme, kudy objížďka povede. Jestli pro nás bude platit nebo ne. Pokud ale budeme muset jezdit přes Vyškov nebo Ždánice, určitě se to dost prodraží. Včera tady byly kvůli první objížďce pěkné zmatky,“ popsal situaci například majitel stejnojmenné dopravní společnosti Karel Habarta.

Aby jim vedení města aspoň zčásti předešlo, vyvěšuje na svých webových stránkách aktuální informace o situaci na bučovické „padesátce“. Ta je od včerejška částečně uzavřená.

Kdy dojde k úplné uzavírce, zatím není jisté. „Celý úsek, na kterém bude probíhat rekonstrukce silnice, pak bude uzavřený zřejmě od 2. května. Ale to se ještě může změnit. Průjezd budou mít povolený jenom vozidla místní obsluhy,“ informovala bučovická starostka Šárka Šilerová.

Oprava vyjde na dvě stě třicet milionů korun. Bude se na ní podílet také město, a to bezmála pěti a půl miliony korun. Současně s ní bude jiná dodavatelská firma rekonstruovat kanalizaci. Na akci půjde víc než šestapadesát milionů.