Nepříjemné chvilky čekají cestující, kteří si na bučovickém autobusovém nádraží nutně potřebují odskočit. Veřejné záchodky totiž budou hledat marně.

„Nádraží je od centra dost daleko, takže by bylo dobré, kdyby tam veřejný záchod byl. Je tam sice bistro, kam zřejmě může člověk jít, když to na něj přijde. Ale třeba mně to připadne hloupé. Radši jdu někam, kde jsou záchody oddělené od hospody,“ řekla třeba Kateřina Berková z Brna, která často v Bučovicích přestupuje.

Ona i další cestující z bučovického nádraží mají ale smůlu. Veřejného WC se tam zřejmě nedočkají.

„Vznik záchodů jsme zvažovali několik let, dokonce tam předčasem i fungovaly, ale neosvědčilo se to. Dá se říct, že je lidé využívali k čemukoliv jinému, jen ne k jejich účelu. Proto jsme se rozhodli, že žádné nebudou. Navíc tam ani není taková frekvence lidí, takže by tato služba byla neopodstatněná,“ vysvětlil Igor Čeki ze společnosti Vydos, která autobusovou stanici v Bučovicích provozuje.

To, zda může WC v Bistru U draka posloužit kromě zákazníků i dalším lidem, je podle Čekiho na jeho majiteli Jiřím Šarmanovi.

„Nemůžeme mu přece nic nařizovat jen proto, že nám platí pronájem a že jsou lidé na autobusové stanici. I když na toalety do bistra stejně chodí. To je ale věcí majitele, stejně jako je záležitost města zavést veřejné záchody,“ doplnil Čeki.

S tím ale nesouhlasí starostka Bučovic Šárka Šilerová. Podle ní je naopak vznik veřejného WC na provozovateli nádraží.

„Nikdy jsme o tom neuvažovali a myslím si, že ani nebudeme. Pokud vím, záchody tam kdysi existovaly, ale neosvědčily se. Pokud si jich lidé neváží, je to těžké pořízení. Nádraží navíc není naše, takže by tam toalety mohl vybudovat jedině majitel,“ uvedla starostka.

Podle Jiřího Šarmana ale cestující můžou WC v jeho bistru U draka využívat bez problémů. „Nikdo jim to rozhodně nebude vytýkat. Už před pěti lety jsme se ještě s tehdejší společností ČSAD ve Vyškově dohodli, že mi nebude do pronájmu bistra počítat prostor záchodků, protože je lidé budou běžně využívat jako veřejné. Pokud někdo vyloženě takové WC u nádraží postrádá, potom jde asi o ty, kteří se ostýchají projít bistrem,“ myslí si Šarman.