Jak poznamenala, jde o dobrovolnou záležitost. Děti s důchodci tráví volný čas po škole. „Vždy za nimi vyrážíme se zhruba dvacetičlennou skupinou. Když jsme tam přišli poprvé, žáci se dozvěděli, jak mají s důchodci v určitých situacích jednat. Ošetřovatelky jim vysvětlovaly, že někteří jsou nemocní," vyzdvihla učitelka přínos projektu pro děti.

Ty do domova podle ní jezdí rády. „Při cestě zpátky si nadšeně vykládají, co měl kdo za úkol, o čem si s klienty Hvězdy povídal," dodala.

Návštěva se odehrává tak, že se žáci rozdělí do dvojic a každá navštíví jeden pokoj, ve kterém předčítá. Důchodcům dávají na výběr z několika pohádek. „Někde čtou jen chvíli, protože si klienti chtějí vykládat. Vypráví si například různé příběhy. Jedna dvojice ale míří do společenské místnosti, kde se zájemci hrají různé hry, třeba Člověče, nezlob se," zmínila Mazuchová.

Podle ředitele školy Jaroslava Hejného nejde o jediný projekt, na kterém se žáci podílí. „Pro domov toho děláme víc. Máme i řadu dalších projektů. Nedávno byli důchodci u nás ve škole, navštívili žáky čtvrtého ročníku a povídali si s nimi například o tom, jaké to je být starý. Děti si měly z domu přinést sluneční brýle a rukavice, aby si vyzkoušely, jak starší lidé špatně vidí a také ztrácejí hmat," přiblížil Hejný.