„Dali jsme šanci žákům našeho výtvarného oboru, aby navrhli, jak by škola měla vypadat. Je totiž i jejich. Nápady se sešly zajímavé. Nakonec jsme vybírali mezi variantou se zeleným podkladem a převažující krémovou barvou, tmavší se světlejší béžovou a terakotovou s béžovou, která zvítězila," prozradila ředitelka bučovické umělecké školy Dagmar Klementová.

Kromě fasády prokoukne podle jejích slov i prostor před budovou. „Středem od parkoviště k hlavním dveřím povede chodník. Žáci ani jejich rodiče tak už nebudou muset obcházet travnatou plochu. Před školou vznikne nový parčík. Staré túje se vykácí tak, aby stavbu nezakrývaly a byla vidět hned ze silnice," těší se Klementová.

Kdy přesně práce začnou, ještě není jisté. Vedení města předpokládá, že během léta. „Nejdřív musíme nechat kompletně udělat projekt, potom vypíšeme výběrové řízení na dodavatele. Pokud všechno půjde dobře, rekonstrukce by mohla začít v květnu. Spíš to ale vidím až na letní měsíce," odhadoval bučovický místostarosta Jiří Horák.

Pokud by se dělníci pustili do práce na jaře, chod školy by nijak neomezili. „Můžeme vcházet zadním vchodem, pokud to bude nutné," připomněla ředitelka.

Rekonstrukcí fasády opravy školy skončí. V uplynulých letech dostala novou střechu, vyměněná má i okna a dveře a prokoukly i vnitřní prostory. Obnova spolkla několik milionů korun, některé peníze šly z městské kasy, přispěl i sponzor. V letošním roce radnice do oprav školy vloží přes pět milionů korun.