„Získali jsme díky nim potřebné prostory pro výuku a pro provoz školní družiny. Nová podoba a moderní nadstandardní vybavení školy nám umožňují více podporovat moderní metody vzdělávání,“ potvrdila ředitelka školy Romana Bártová.

Děti se v době prací vzdělávaly provizorně. „Žáci na podzim využili pro výuku náhradní prostory na obecním úřadu, kde fungovaly třídy. Děti mířily také do sokolovny, místnosti pro veřejná zasedání a místnosti obřadní síně,“ doplnil starosta Nemojan Dalibor Hlavsa.

Starosta Nemojan Dalibor Hlavsa na novém multifunkčním hřišti.
Dopravní obslužnost je dlouhodobý problém, říká starosta Nemojan

Klikněte a podívejte se, kde všude jsme už byli a co zajímavého jsme tam zjistili.Klikněte a podívejte se, kde všude jsme už byli a co zajímavého jsme tam zjistili.Zdroj: DeníkV jarních měsících se mohla část žáků vrátit do zrekonstruované budovy. „Část ale musela i nadále zůstat na obecním úřadu. Ve spolupráci se zřizovatelem jsme celé náročné období zdárně zvládli a nyní si už můžeme užívat nově upravené školy,“ zdůraznila Bártová.

Obec měla také rozsáhlé plány na přístavbu, ty ale zatím zkomplikoval nesouhlas majitelů okolních pozemků. Projekt se kvůli tomu přepracovává do nové podoby.

Rekonstruovaná část umožňuje podle ředitelky zařazování více tvůrčích aktivit, pořádání projektových dnů nebo ji lze využít pro různá setkání s rodiči. „Při rekonstrukci bylo vždy myšleno na to, aby byla zachována atmosféra rodinného prostředí, aby se žáci i zaměstnanci ve škole cítili dobře,“ dodala Bártová.

Na škole byla původně umístěná siréna. „V době prací byla na čas dokonce úplně odstraněna střecha. Sirénu, která bývá umístěna na nejvyšším místě v obci, dočasně nahrazuje obecní rozhlas. Statik nedoporučil navrácení sirény na původní místo, kvůli negativním vlivům na budovu, které se mohou projevit až po několika letech. Chceme sirénu proto v budoucnu umístit k na střeše obecního úřadu,“ dodal starosta Hlavsa.