V současnosti pořádají schůze na obecním úřadě, ale nemají kde vyrábět ovocnářské produkty.

„Budovu, kde jsme sídlili, jsme museli vyklidit, protože půjde při stavbě křižovatky do demolice. Se stavbou se ale dosud nezačalo,“ uvedl předseda nesovických zahrádkářů a bývalý starosta obce Ivan Machálek.

Jeho slova potvrzuje i současný starosta. „Ředitelství silnic a dálnic už mělo křižovatku dávno stavět, ale pořád to odkládá. Areál zatím chátrá a ty budovy, které musely být už dávno vystěhované, pořád stojí,“ řekl starosta Nesovic Vítězslav Reška.

Ředitelství silnic a dálnic nenašlo na stavbu v letošním rozpočtu peníze. „ Je zařazená do superstrategie ministerstva dopravy jako střednědobě plánovaná akce. To znamená, že je velmi pravděpodobné, že rekonstrukci rozjedeme už v příštím roce,“ uvedla už dříve mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Martina Vápeníková.

Až bude nová křižovatka stát, dočkají se konečně i nesovičtí zahrádkáři. „Část budovy by měla zůstat stát a jsme domluvení předběžně se silničáři, že nám ji předají zpět do vlastnictví a zahrádkáři se vrátí zpátky,“ nastínil budoucí řešení Reška.

Současná situace brání zahrádkářům v jejich činnosti. „Nemáme kde moštovat, nebo vařit povidla. Jiný vhodný objekt totiž u nás v obci není k mání a jen tak někde to dělat nemůžeme kvůli hygienickým pravidlům,“ posteskl si Machálek.

Úřad nemá v současnosti možnosti, jak by zahrádkářům pomohl. „Kdybychom nějaký vhodný objekt měli, už dávno bychom jim ho nabídli,“ ujistil starosta.