Třeba šestadvacetikilový meloun. „Pěstuje je jeden člen naší organizace a už jsem měl možnost podobného obra ochutnat. Byl výborný," pochvaloval si předseda slavkovských zahrádkářů Jiří Svoboda s tím, že za vidění stojí i třicet let stará povidla.

Jelikož jde o oblastní výstavu, pochlubit se s úrodou chtěli pěstitelé z celého Vyškovska. Dorazili například z Drnovic, Hostěrádek-Rešova, Klobouček, ale i Vyškova. „Letos máme takové malé výročí. Doufám, že i nadále budeme mít chuť i zdraví, abychom mohli v dalších ročnících pokračovat," vyslovil přání Svoboda.

Příprava takto velké výstavy je totiž velmi náročná i nákladná. „Naši členové jsou převážně starší lidé. Proto se snažíme oslovit i mladší generaci, která by po nás převzala štafetu. Spolupracujeme tak s místní střední školou, jejíž žáci nám připravili různé dekorace. Snažíme se tak mladé přitáhnout, třeba se v nich trochu projeví vztah k přírodě a možná i zahradničení. Celkový výsledek stojí za to. Nejsladší odměnou pak je, když nás za to pochválí lidé, kteří tomu rozumí," usmíval se Svoboda s tím, že aranžmá celé výstavy si vzal pod patronát Jaromír Kokeš, který je mistrem republiky ve floristice.

Kdo se na exponáty nestihl v sobotu přijít podívat, může do sálu slavkovského Společenského centra Bonaparte zavítat i v neděli. Kromě ovoce a zeleniny jsou k vidění i kaktusy, bylinky nebo třeba expozice včelařů. Návštěvníci navíc z výstavy neodejdou s prázdnou. Koupit si můžou třeba mošt nebo bylinky a výrobky z nich. Úrodu z Vyškovska si lidé můžou prohlédnout od devíti do pěti hodin odpoledne.