I když v trochu jiné podobě. Domov pro starší lidi totiž na rozdíl od školky v Lovčičkách nemají. „Proto jsme se zaměřili na prostor v centru vesnice u misijního kříže. Nachází se blízko autobusové zastávky. Rozhodli jsme se, že v místě vytvoříme klidovou zónu s posezením. Ta začala vznikat při stavbě nového chodníku k zastávce. A abychom docílili právě toho, že se setkají různé generace, chodník jsme postavili tak, že musí lidé přes zónu projít," přiblížil starosta.

STAČÍ POZDRAV

Práce jsou už několik týdnů hotové. A podle Bartoše myšlenka funguje i v praxi. „Když děti přijedou ze školy, mají možnost se tam setkat se staršími. Už jen to, že spolu navážou nějaký kontakt, stačí pozdrav, úsměv, je pozitivní. V létě tam bylo živo, mladí chodili nedaleko na zmrzlinu, kterou si pak odnesli do parčíku. A starší zase mají hned u zóny k dispozici nový novinový stánek, takže si můžou hned na místě číst," popsal Bartoš s tím, že v budoucnu ještě obec nechá prostor pokrýt wi-fi sítí.

O tom, že projekt dobře funguje, je přesvědčená i jedna z mladších obyvatelek vesnice Gabriela Stoupalová. „Ještě když bylo trochu tepleji, chodila jsem si do parčíku sednout. Jednou jsem se tam zapovídala se starší paní, znaly jsme se jen od vidění. Myslím, že to není špatný nápad. Většinou když někoho potkám, jen ho pozdravím. Odpočinková zóna nám dává další možnosti, jak být v kontaktu s ostatními obyvateli," zhodnotila Stoupalová.

Na prostor pro mezigenerační setkávání Lovčičkám přispěl Jihomoravský kraj. A to pětadvaceti tisíci korunami.