Prohlídka se bude konat od devíti hodin ráno do dvou odpoledne. „Zbývá nám teď prodat čtyři byty. Jeden jsme kompletně vybavili, aby si lidé mohli udělat přesnou představu o tom, jak může vypadat. Pokud projeví zájem, budou mít možnost koupit si ho včetně vybavení," uvedl majitel společnosti Pavel Čáslava s tím, že cena za metr čtvereční je pětadvacet korun a velikost bytů se pohybuje v rozmezí od pětatřiceti do pětadevadesáti metrů čtverečních.

Pro letošní rok podnik plánuje dokončit dalších dvanáct bytů v lokalitě U Škol, které si můžou zájemci na dni otevřených dveří zamluvit. „Předpokládám, že k nastěhování budou do konce letošního roku, nejpozději začátkem příštího," doplnil Čáslava.

Ten je přesvědčený, že jde o klidné místo k bydlení, které je vhodné například pro mladé rodiny s dětmi nebo i důchodce. Podle odborníků však oblast, co se týká polohy, zase tak výhodná není. Poukazují například na velkou vzdálenost od středu města.

Jednatel bučovické realitní kanceláře Roturk Reality Bohdan Horňák upozorňuje i na další úskalí. „Nejde jen o to, že jsou domy daleko od centra. Konkrétně v případě těchto bytů je nevelký zájem i důsledkem toho, že tam nejsou žádná vyhrazená parkovací místa. Lidé mají strach o auta. Chybí i výtah," naznačil před časem Horňák.