Testovaní se prokáží průkazem pojištěnce nebo náhradním dokladem. Náklady pak plně hradí příslušná pojišťovna. Před odběrem je potřeba, aby se minimálně den v předstihu objednali na daný termín prostřednictvím tohoto odkazu. V případě potřeby pomoci s registrací se obrátí na městskou linku pomoci 723 155 111.

„Velmi si vážím pomoci a ochotě vedení Nemocnice Tišnov, která bude provoz centra zajišťovat. Pro naše obyvatele se tak otevírá velmi snadná cesta k testování, což zcela jistě přispěje ke zlepšení covidové situace celého regionu. Stejně tak děkuji i ochotným zdravotníkům ze Slavkova v čele s panem doktorem Oldřichem Pospíšilem, díky kterým tuto službu můžeme nabídnout,“ uvedl starosta Slavkova Michal Boudný.

Registrovaní zájemci se v prvních týdnech otestují každý všední den od devíti do šestnácti hodin. Přesné termíny si najdou ve zmíněném rezervačním systému.

„Na každý odběr mají zdravotníci čas tři minuty, výsledek se dozví na místě do deseti minut. Za den tak zdravotníci zvládnou otestovat zhruba sto až 120 lidí. Rezervace je možná až čtrnáct dní dopředu. Žádáme zájemce o testování, aby do centra přišli s již vytištěným čestným prohlášením. Díky tomu zajistí plynulejší provoz centra,“ dodala mluvčí města Veronika Slámová.