„Má pronajatou část přízemí a prvního nadzemního podlaží. Momentálně probíhá výběrové řízení na pronájem další části nebytových prostor, zájemci můžou své písemné nabídky podávat do 20. června," informovala mluvčí vyškovské radnice Petra Bezdomniková s tím, že pronájem je na dobu osmi let.

Nájemce si v případě potřeby na vlastní náklady zajistí připojení na telefonní a internetovou síť. Stěhování na zámek čeká i obecně prospěšnou Společnost Podané ruce, která se zaměřuje na prevenci a pomoc drogově závislým. „Byla jsem na dovolené, takže nemám úplně přesné informace, nicméně se máme stěhovat začátkem července. Prostory nám byly městem nabídnuté jako kompenzace těch, kde sídlíme nyní. Hlavně se těšíme na teplo, přes zimu jsme na Palánku hodně bojovali s topením," naznačila vedoucí Drogové služby Vyškov Zuzana Krátká.

Právě archeologové si nové prostory v historické budově pochvalují. Podle vedoucí vyškovského pracoviště Blanky Mikulkové hrál svou roli fakt, že zámek je v centru města. „Jsme maximálně spokojení, hlavně prostorově. Máme mnohem víc místa na naše nálezy a práci s nimi," prohlásila Mikulková.