Vyškovská nezisková organizace Jaduto totiž láká na její slanění. „Jde o jedinečnou akci, která na Vyškovsku ještě nebyla. Pro děti bude přichystaná houpačka, přetahovaná, vyzkouší si také vázat uzly. Pro nejodvážnější dospělé pak bude možnost slanění Chocholíku, které bude stejně jako další aktivity zdarma. Dohlížet na zájemce budou vyškolení instruktoři," upozornil za pořadatele David Plášil s tím, že pro návštěvníky bude přichystané také občerstvení.

Nezisková organizace Jaduto, která dostala název po trojici zakládajících přátel Jaroslava, Dušana a Tomáše, se chce právě na podobné aktivity v regionu zaměřovat. „Rádi bychom organizovali veřejné víkendové vyjížďky na kolech, kolečkových bruslích, pořádali tábory, spaní pod širákem, paintball a další aktivity. Tvoří nás lidé, kteří celý život jezdili coby vedoucí a instruktoři na dětské tábory, chceme cílit na mladé lidi, kteří nehodlají sedět doma u počítače," naznačil Plášil s tím, že slanění rozhledny má být první velkou takovou akcí.

Jediným nepřítelem může podle něj být počasí. „Jinak máme odezvy od lidí velmi pozitivní, podobnou akci vítají," dodal k akci, která začne hodinu po poledni a skončí v šest podvečer.