Podle něj by doprava například do statku Kašparov měla z jedné strany zůstat otevřená. „Z další strany by se to ale klidně mohlo uzavřít, protože co vím, tak tudy občas jezdí třeba někdo, kdo byl v Drnovicích na fotbale. Dal si nějaké to pivo a aby se vyhnul hlavní silnici, zkrátí si cestu tudy,“ popisoval Baldík.

Mnozí uživatelé cesty, kteří na ni vyrážejí pěšky nebo na kole, rozhodnutí o zábraně oceňují. „Využíváme tuto cyklostezku celkem často, takže zákaz tam určitě vítáme,“ reagoval na dotaz redakce třeba Vyškovan Petr Chabiča.

Zábrana bude za areálem Kynologického klubu Vyškov. „Od začátku loňské investice jsme počítali s tím, že po opravě už se auta do lokality nevrátí. Před lety jsme zakázali vjezd nákladním autům, od léta nově i osobním. Jde o smíšenou cestu pro cyklisty a chodce, přesto kvůli několika nezodpovědným řidičům dochází k nepříjemným situacím,“ vysvětlil opatření vyškovský místostarosta Roman Celý.

Žena z Bučovic dala podvodníkovi přístup k účtu, přišla o peníze

Zdůraznil, že chování řidičů má dopad na ostatní. „Z důvodu nerespektování dopravního značení nakonec jinou možnost nemáme. Ovšem nemůžeme umístit sloupek uprostřed tmy. Dohodli jsme se s městskou společností VYTEZA o protažení veřejného osvětlení o několik světelných bodů,“ doplnil místostarosta.

Nové osvětlení pro část opravené cyklotrasy je ve fázi projektování pro územní řízení. „Územní rozhodnutí máme obdržet do konce letošního roku. Akci zařadíme do plánu investic na rok příští. Pokud vše dobře půjde, začneme s realizací hned na jaře,“ potvrdila jednatelka společnosti VYTEZA Blanka Mikulková.

Do té doby tak město spoléhá na častější kontrolu ze strany městských strážníků. „Jakmile bude hotovo, můžeme nainstalovat samotný sloupek, aby se zamezilo úplnému projíždění aut. Samozřejmě více světla v místě pomůže i s lepším pohybem pěších,“ dodal Celý.