Celá akce na ZŠ a MŠ Letní pole zahrnovala i pokládku nové střešní fólie a vybudování nových vnitřních svodů. Náklady dosáhly na šestnáct milionů korun a zatímco přes deset milionů zaplatila škola ze svých fondů, na zbytek přispělo město jako zřizovatel. „Akce trvala celých sedm měsíců, ale jsme rádi, že máme novou střechu nad hlavou,“ připomněl ředitel Jiří Sochor.

Při dešti dříve zatékalo až do spodních pater budovy a za větrného počasí hrozilo uvolnění fólie. Škola má zároveň k dispozici studii na umístění fotovoltaických panelů na novou střechu. „Chceme využít její rovný povrch, který je pro tento způsob čerpání energie ze slunce vhodný. Zdali akci uskutečníme, záleží ale na celkové energetické koncepci města, která se teprve připravuje,“ doplnil Sochor.

Nové depo v Holubicích na Vyškovsku.
Na Vyškovsku otevřeli největší depo na Moravě. Denně roztřídí sto tisíc zásilek

Větší investice, v řádech několika milionů korun, plánovalo na letošek hned několik vyškovských škol. Ani jedna z nich však nebyla úspěšná v žádostech o dotace. „Žádostí na tento rok bylo obrovské množství a mnoho škol zůstalo pod čarou. Nyní čekají na výsledek hodnocení, pokud ani to nevyjde, podají si žádosti znovu,“ přiblížila vedoucí odboru školství, tělovýchovy a sportu Městského úřadu Vyškov Petra Lakomá.

Hned s několika menšími stavebními akcemi už počítá třeba Mateřská škola Puškinova, kde se bude zateplovat půda, opravovat chodník ve vnitřním areálu a také sociální zařízení v jedné ze tříd.

Takto vypadaly Kelnarovy Kozlany minulý rok.
Vyškovsko zažije v neděli přehlídku dechovek. Kelnarovy Kozlany už mají tradici

Novou venkovní učebnu, včetně herních prvků, zase v budoucnu využijí děti z Mateřské školy Hraničky. Školka má hotovou projektovou dokumentaci a stavební práce mohou začít už na podzim.

Už zmiňovaná ZŠ a MŠ Letní pole navíc investuje do modernizace čipového systému budovy a Mateřská škola Šikulka zavede nový kamerový zabezpečovací systém. Souvisí to s výsledky bezpečnostního auditu na vyškovských školách.