Od září Talent umožní denní studium ve třech věkově smíšených trojročích. Jelikož největší zájem registrují provozovatelé u rodičů prvňáčků, volná místa jsou teď především pro žáky čtvrtého až devátého ročníku. Zápisu se zájemci zúčastní na základě osobní domluvy.

„Škola je zaměřená na individuální přístup k žákům, rodičům a pedagogům. Nejdůležitějším prvkem je pro nás osobní odpovědnost, objevování a podporování talentů žáků. Zaměřujeme se na pokrok každého dle jeho potřeb a předpokladů, bez srovnávání s ostatními,“ přiblížila Zezulová filozofii školy.

Velikonoční dílny ve Vyškově.
Velikonoční tradice na Vyškovsku: Taky honění Jidáše, udržují je místní spolky

Děti se učí také venku v přírodě, vyrážejí na výlety, za kulturou, sportem i jiným poznáním. Těží ze společných zážitků a objevování světa. „Všechny činnosti v naší škole nechápeme jenom jako přípravu na následné studium a volbu povolání, ale jako plnohodnotné prožívání života tady a teď,“ řekla ředitelka.

Základní škola Talent sídlí v budově bývalé střední průmyslové školy na Brněnské ulici. Umožňuje také individuální respektive domácí vzdělávání žáků. Podporuje i vznik komunitních školních skupin v regionu.