„Rozhodnutí o nejvýhodnější nabídce už jsem podepsal. Odbor investic a rozvoje rozešle v těchto dnech účastníkům výběrového řízení vyrozumění o jeho výsledcích. Proti němu se můžou do patnácti dní odvolat,“ uvedl starosta Slavkova u Brna Ivan Charvát.

Teprve poté můžou ve Slavkově podepsat smlouvu s vítěznou firmou. Ani tak to ovšem neznamená okamžité zahájení stavebních prací. „Ještě musíme poslat na ministerstvo pro místní rozvoj podklady nutné k vyřízení dotace. Začátek stavebních prací se odvíjí od toho, jak rychle ministerstvo žádost vyřídí. I ve smlouvě je totiž uvedeno, že vstoupí v platnost až obdržíme souhlas. Stejně ale nečekám, že by se začalo dřív než v únoru nebo březnu příštího roku, až to klimatické podmínky umožní,“ podotkl Charvát.

Schválení dotace může ztížit posunutí termínů. „Původně měla být obnova příkopu hotová ještě letos, ale to už se nedalo stihnout. Proto jsme ministerstvo požádali o prodloužení termínu do poloviny roku 2012. Zatím nám nedali zamítavé stanovisko, tak nám snad vyjdou vstříc. Rozhodnout by měli do Vánoc,“ poznamenal starosta.

Díky výběrovému řízení se Slavkovu také podařilo snížit původně stanovenou cenu. „Původní odhad byl jedenáct milionů, ale vítězná nabídka je o půl druhého milionu nižší. Rovnoměrně se tak sníží požadovaná dotace i náklady města. Přislíbená dotace činí devadesát procent ceny,“ dodal Charvát.

Příkop stejně jako asi šedesátimetrový úsek zámecké zdi nevydržel nápor loňských přívalových dešťů, které se přehnaly městem. Leží blízko mezinárodní silnice I/50 z Brna na Uherské Hradiště. „Zatím se do něj utrhl jen chodník, který vede mezi ním a silnicí. Další sesuvy, které jsou pravděpodobné, však můžou ohrozit i velmi vytíženou silnici,“ podotkl už dříve ředitel slavkovského zámku Aleš Šilhánek.