Klikněte a podívejte se, kde všude jsme už byli a co zajímavého jsme tam zjistili.Klikněte a podívejte se, kde všude jsme už byli a co zajímavého jsme tam zjistili.Zdroj: Deník

„Připravujeme je ale tak, že na hlavní sezonu práce přerušíme. Nabídneme tím zájemcům naše služby zatímco se s koncem sezony vrátíme k další fázi rekonstrukce. Každý rok připravíme pro návštěvníky nějakou novinku, aby i lidé z regionu, kteří zámek navštívili v předchozím roce, měli důvod k návratu, po kterém se dozví další zajímavosti,“ popisoval Miroslav Pala ze společnosti, která zámek koupila před několika lety od kraje.


Pro návštěvníky zámek poprvé zpřístupnili už loni. „Otevřeli jsme ubytování turistického typu přímo v hlavní budově zámku. Navíc jsme zprovoznili prohlídkový okruh, na kterém zájemci poprvé v historii spatřili reprezentativní zámecké prostory. Pro hosty, kteří mají rádi vyšší než turistický standard ubytování, připravujeme na letošní sezónu čtyři komfortní apartmány v budově předzámčí,“ popisoval Pala.

Po konzultaci s památkáři odborníci odkryli zdobené litinové zábradlí z poloviny devatenáctého století u hlavního schodiště v severozápadním křídle objektu. Na návštěvníky prohlídkového okruhu nově čekají informační panely s 3D vizualizacemi, kde si každý bude moci prohlédnout, jak zámecký areál vypadal v několika historických epochách, po které ho tehdejší majitelé často zásadně přestavovali.

Využijí také moderní audiovizuální techniku k virtuálním pohledům na exteriér zámku v hávu minulých staletí. Prozatím je však zámek i nadále uzavřený kvůli protiepidemickým opatřením vlády podobně jako další památky v regionu.