Vedení památky přichystalo na dnešní den bohatý program. Návštěvníci se mohli těšit například na císaře Napoleona, který krátce po třinácté hodině přijel do zámeckého parku, vernisáže výše uvedených expozic nebo třeba aukci šperků v Historickém sále zámku.

Část zahajovacího programu se uskutečnila v nedávno zrekonstruované restauraci v Černé kuchyni. Tam mohli lidé obdivovat a také se posadit na zcela nové židle v barokním stylu vyrobené z masivu.

Nejenom to ovšem čekalo na turisty. Poprvé mohli vidět na prohlídkovém okruhu Historické salonky sochu svatého Václava. „Jde o originální model jezdecké sochy od Josefa Václava Myslbeka, jemuž byla předlohou socha umístěná na Václavském náměstí v Praze. Tento model věnoval předposlednímu majiteli slavkovského zámku Václavu Kounicovi sám autor,“ uvedla pracovnice slavkovského zámku Hana Partyková.

Dalšími novinkami jsou třeba grafiky z napoleonského období představující výjevy z bitev či mapy bitevních polí, nebo domorodé kopí v nově instalovaném loveckém salonku.