Zástupci firmy situaci příliš komentovat nechtěli. „Respektujeme vůli zastupitelů. Rozhodně teď nemůžeme předjímat případná další budoucí rozhodnutí. Z naší strany máme řádně a včas splněné všechny požadavky a závazky vůči Vyškovu, a totéž budeme vyžadovat i od města," podotkla výkonná ředitelka společnosti Milada Matiovská.
Názory na stavbu haly se mezi zastupiteli i radními velmi liší. Zcela proti je například starosta Karel Goldemund. „Původní představa, že by halu stavělo město zároveň se soukromou firmou, byl podle mne naprostý ekonomický nesmysl. Nový návrh jsme projednávali dvakrát za přítomnosti zástupců všech politických klubů, já jsem se od něj nakonec distancoval," řekl starosta.
Podle něj nedostal v materiálu, který zpracovával místostarosta Roman Celý, odpovědi na téměř žádné dotazy, které pokládal. „Ptal jsem se například, co se stane, až občanské sdružení, které mělo halu provozovat, skončí. Kdo bude nástupcem, kdo bude případně řešit pohledávky nebo odstranění stavby. Když to zjednoduším, obávám se, že by to nakonec skončilo na bedrech města," uvedl Goldemund.
Důležitá je podle něj i otázka, komu má vlastně hala sloužit. „Původně tu byla myšlenka, že bude neziskové, ale to by určitě nešlo. Pak se začaly ozývat hlasy, že je důležitá hlavně pro mládež, ale tím pádem bychom tu měli dva tenisové kluby. A který by pak mělo město podporovat, ten nový, nebo ten, co je tu čtyřicet let? Z mého pohledu zásadních argumentů je tu celá řada," upozornil starosta.
Naopak místostarostové Roman Celý i Karel Jurka stavbu podporovali. „Hala měla vzniknout za peníze soukromé firmy a ministerstva školství. Tím, že zastupitelé záměr neodhlasovali, zabránili vstupu šestnácti milionů korun do Vyškova. Nafukovací hala, kterou v současnosti využívá tenisový klub, nesplňuje hygienické předpisy, má dva kurty, ničí antuku a na provozu nás stojí tři sta osmdesát tisíc korun. Máme přitom vyčísleno, že ta ztráta bude ještě vyšší," podotkl Jurka.
Dodal, že ujasnit si situaci měli hlavně tenisté. „Když jsem nastoupil do funkce, zúčastnil jsem se valné hromady tenisového klubu v roce 2010, kde se zvolilo nové vedení. To dalo jasně najevo, že prioritou jsou kurty. Já jsem vyjednal na ministerstvu školství dotaci tři a půl milionu korun, jenže rok nato se změnilo vedení a prioritou se stala pevná hala. Dotace se tedy odmítla. Po roce přišla další změna vedení a hala se najednou dostala do pozadí. Doopravdy nevím, co si o tom myslet, ale pokud firma Quantum zastoupená Romanem Matiovským dotáhne ten projekt do konce někde jinde, obávám se, že za čas už ve Vyškově nebudeme mít jediného tenistu," dodal Jurka.
Předseda vyškovského tenisového klubu Petr Gryc se už před časem vyjádřil, že hala by s tenisovým klubem jako takovým neměla co do činění. „Dnes je v klubu spousta dětí a šest starých venkovních kurtů, které kapacitně nestačí," vysvětlil Gryc.
Také Jaromír Menšík za tenisty připomněl, že pro klub je důležitá práce s mládeží na venkovních kurtech. „Náš tenisový oddíl má dvě stě osmdesát členů a musíme hrát čtyřhry, protože na dvouhry není dost místa. Na celém světě je turnaj letní sport, podstatné jsou tedy venkovní kurty. Důvod, že tenisová hala má být postavená proto, aby mohla sloužit mládeži, je nesmysl," řekl Menšík.
Místostarosta Celý s ním ovšem zásadně nesouhlasí. „Tenisový klub se zaštiťuje tím, že funguje proto, aby pracoval s mládeží. Nabízejí jí však jen letní měsíce, v zimě mají děti prý chodit do tělocvičny, a to je podle mě důkaz toho, že jim o tu mládež až tak nejde. Další věc je signál, který vyslalo zastupitelstvo, a z něj vyznívá, že nestojí o peníze, které nejsou vyloženě města, že nestojí o možné úspory, ale chtějí si všechno řídit sami, ať to stojí co to stojí," doplnil Celý.