„Doposud to měli lidé, kteří ke hřbitovu přijeli autem, poměrně obtížné. Žádná parkovací plocha, kde by mohli auto nechat, totiž u slavkovského hřbitova prakticky neexistovala. Museli tak hledat volné stání v přilehlých ulicích," vysvětlil vedoucí odboru investic a rozvoje ve Slavkově u Brna Petr Lokaj.

Před Dušičkami, které znamenají pro hřbitovy nápor návštěvníků, se proto radnice rozhodla vyjít lidem vstříc. „Na jižní straně hřbitova byla nevyužitá plocha, ze které jsme se rozhodli udělat parkoviště. Samozřejmě se to netýká pouze blížících se Dušiček, parkoviště bude sloužit dál. Jeho kapacita je zhruba pětadvacet míst," popsal Lokaj. Podle jeho slov je pouze pro auta do tři a půl tuny a doba parkování je omezená na tři hodiny. „Ty by měly pro návštěvu hřbitova bohatě stačit," řekl.

Pro ty, kteří chtějí na hrobě zapálit svíčku, navíc město zpřístupnilo vstupy z obou stran hřbitova. „Za současné situace musejí lidé vyjít z parkoviště zpět bránou na Slovákovu ulici a na hřbitov vejít asi třicet metrů za rohem v Kollárově ulici. Jde však o servisní bránu, kterou využívají kameníci a správa objektu. Cesta je nicméně o poznání kratší, než kdyby museli jít k hlavní bráně. V budoucnu bychom proto rádi vybudovali důstojný vstup přímo ze Slovákovy ulice. Pokud zastupitelstvo záměr schválí, měl by vzniknout v průběhu příštího roku," informoval Lokaj.

Hřbitov je na Dušičky připravený i v případě otevírací doby. „Prodloužená je od začátku října. Hřbitov je otevřený do té doby, než odejde poslední návštěvník," poznamenal ředitel slavkovských technických služeb Radoslav Lánský.