„Zrušili nám ji v době, kdy u nás začal fungovat Integrovaný dopravní systém Jihomoravského kraje. Původně existovala myšlenka, že by naše cestující převezl autobus do Rousínova a tam by pokračovali v cestě do škol a za prací vlakem. Nakonec z toho sešlo," vzpomíná starostka Zdenka Šprtová.

I když tehdy vznikla mezi lidmi petice, teď si prý na chybějící vlakové spojení nikdo ani nevzpomene. „Velmi rychle to utichlo. Neměli jsme s tím až takové problémy jako jiné obce. Autobusové spojení funguje perfektně. Pro obyvatele je to pohodlné, autobusy jezdí často. Stížnosti od lidí jsem nezaznamenala," říká velešovická starostka.

K zastávce navíc cestující museli docházet. Stojí totiž asi kilometr od obce ve směru na Rousínov. „Aby se lidé mohli schovat pod střechou, tak jsme tehdy postavili na naše náklady betonovou zastávku. České dráhy se k tomu dlouhodobě neměly. Paradoxně jim za budovu, která zarůstá plevelem, dodnes platíme nájem. Je to však částka v řádu desetikorun ročně," poznamenává Šprtová.