Přestože jsou tak některé z bytů uzpůsobené i pro tělesně postižené, v blízkosti domů nikdo nepostavil zastávku. Stává se tak, že bývají odkázaní výhradně na taxi. „Na základě návrhu na výstavbu autobusové zastávky jsme oslovili bytová družstva. Akce by totiž znamenala nejen změnu dopravní obslužnosti, ale i změnu v počtu parkovacích míst. Ze všech družstev, kterých by se změny dotýkaly, jsme ale dostali zápornou odpověď," uvedl starosta Vyškova Karel Goldemund.

Družstva se k návrhu sice staví negativně, ale obyvatelé ulice tak striktní nejsou. „Zastávku by uvítali nejen tělesně postižení, ale i starší lidé. Moje sousedka v bytě bydlí sama, je důchodkyně a vždy poukazuje na to, že už je odkázaná jen sama na sebe a potřebuje se dostat na různá místa ve Vyškově. A na současnou, stovky metrů vzdálenou zastávku od našeho domu je to pro ni velice daleko," poukázala před časem obyvatelka sídliště Pavla Neckařová.

Pro výstavbu nové zastávky byla i další z obyvatelek ulice Lucie Berková. „Dokonce jsem podepisovala petici. Autobus využívám dost často a na Tyršovu ulici je to přece jen už trochu daleko. Zvlášť pro starší lidi. Na druhou stranu je pravda, že by se u nás asi trochu zvýšil provoz, a že mnoho mladých rodin jezdí auty, ale právě starším by se určitě hodila," je přesvědčená žena.

Goldemund však nebyl zcela pesimistický. „Přestože věc nyní vnímáme jako uzavřenou, netvrdím, že by se jí v budoucnu nové vedení radnice nemělo zaobírat," dodal. (