Musí totiž kvůli tomu postavit nové hřiště s umělým povrchem. A protože fotbalisté momentálně nemají vhodný pozemek, počítají s přestavbou tři roky starého hřiště, za které tehdy město zaplatilo tři a půl milionu korun.

O budoucnosti hřiště budou ve čtvrtek odpoledne rozhodovat zastupitelé. Ani radní přitom nejsou v názoru na rekonstrukci povrchu jednotní, a tak všichni čekají bouřlivou diskuzi. „Hřiště s přírodním povrchem je staré teprve tři roky a město za něj tenkrát dalo tři a půl milionu korun, což rozhodně není úplně malá investice. Proto z toho mám poněkud smíšené pocity,“ uvedl vyškovský místostarosta Karel Jurka.

Celá situace se podle něj seběhla dost narychlo. „Není to úplně šťastné. Rád bych podpořil tréninkové centrum pro mladé, na druhou stranu mě mrzí zmařená investice,“ podotkl Jurka.

Zastupitelé budou primárně rozhodovat o tom, jestli podpoří fotbalisty v žádosti o dotaci na stavbu centra. „Momentálně je to jen záměr fotbalového klubu Rostex, který vezmou zastupitelé na vědomí. Ale aby si vůbec mohli zažádat o dotaci, která může dosáhnout až patnácti milionů korun, musí teď město slíbit, že v případě udělení dotace zbylé peníze doplatí,“ vysvětlil radní a zároveň předseda Okresního fotbalového svazu Miloslav Brtníček.

Podle něj by byla ideálním řešením stavba úplně nového hřiště s umělým povrchem. „Jenže bohužel k tomu zatím nejsou vhodné pozemky. A pokud se nepodaří je vykoupit, znamená to bohužel přestavbu současného hřiště, i když z toho nikdo nemá radost,“ řekl Brtníček.

Peníze na doplacení dotace podle něj Vyškov má, například ve fondu bydlení. Otázkou však je, zda slib dofinancování podpoří dost lidí. „Rozpolcenost názorů není otázkou politických stran, ale spíš jednotlivců, jde i napříč kluby. Jenže není to málo peněz a diskutovat se o tom musí,“ zdůraznil místostarosta Jur­ka.

Už z principu

Na diskuzi se připravuje také opoziční zastupitel Radek Mikulka z Volby pro město. „Já osobně jsem rozhodnutý už z principu ruku nezvednout. Ne, že bych fotbalistům nové tréninkové centrum mládeže nepřál, ale nelíbí se mi, že má vzniknout tímto způsobem,“ řekl Mikulka.

Přestože je k návrhu velmi skeptický, určitou šanci mu přece jen dává. „Záleží na tom, co nám k tomu ještě řeknou na zastupitelstvu. Přesto nepředpokládám, že změním názor,“ podotkl Mikulka.

Jednoznačný názor na přestavbu povrchu nemá ani zastupitelka Lenka Obořilová, která kandidovala za komunisty. „Ještě si budu muset ten materiál podrobně prostudovat, ale už teď se mi zdá, že to nemůže projít a hlavně to není opodstatněné. Myslím, že město by mělo investovat do úplně jiných věcí, ačkoli podporovat dětský sport je rozhodně správné,“ uvedla Obořilová.