To chtělo, aby město vypracovalo územní studii o obchvatu obce, který je variantou k přeložce silnice I/50. Následné hlasování nicméně bylo jednoznačné. Požadavek podpořili jen dva z přítomných jedenácti zastupitelů. Studie o obchvatu na náklady města tedy nevznikne.

„Nenašli jsme žádnou současnou studii, která by srovnávala přeložku a obchvat. Poslední vznikla před dvaceti lety, kdy byla poloviční doprava. Dnešní studie se týkají už jen přeložky, třeba zda má vést po levém či pravém břehu Litavy,“ prohlásila členka sdružení Top Bučovice Zuzana Krajčová. Její slova podpořil zastupitel Michal Crhák. „Přeložkou mohou být ohroženy lidské životy, třeba na přechodu u nádraží,“ vysvětlil Crhák.

Odporovala mu starostka Šárka Šilerová. „Je možné, že u nádraží bude podchod. Když vypracování studie schválíme, zaplatí se to z rozpočtu města. Šlo by o dva miliony korun,“ uvedla Šilerová.

Ani jiní zastupitelé návrh sdružení nepodpořili. „Investor s jiným řešením než s přeložkou nepočítá. Milion podpisů pod petici obchvat nepostaví,“ přidala se zastupitelka Dagmar Janíčková. Podobně to viděl například zastupitel Zdeněk Koudelka. „Zastupitelstvo jen dalo investorovi volnost k výstavbě přeložky, ne že by o ní rozhodlo,“ řekl Koudelka.