Dál tak sedí v dozorčí radě vyškovské Vytezy nebo je členkou představenstva Vodovodů a kanalizací Vyškov. „Skutečně si jí vážím, to není žádná fráze. Považuji ji za člověka, který prosazoval morálně jasnou a radikální politiku ve straně. Takový člověk u nás momentálně chybí. Vadí mi však, že zůstává v placených funkcích, které získala právě svým členstvím v ODS. Vím, že o tom rozhodují valné hromady a že se to neděje ze dne na den. Na druhou stranu jsem přesvědčený, že ona sama by proti tomu u jiných jako první brojila. Bráním tedy principy paní Nepeřené vůči ní samotné. Přiznávám, že i pro mě je to zvláštní situace," upozornil člen místní i oblastní rady ODS Alexandr Novák.

Místní sněm podle vyškovského místostarosty za občanskou demokracii Karla Jurky zkušenou političku požádal, aby z funkcí odešla. „Nestalo se tak. Nemáme ovšem nástroje, jak to řešit," odůvodnil Jurka.

Nepeřená, která si do konce volebního období ponechala zastupitelský mandát, však nic takového nezaznamenala. Z placených funkcí odejít nechce. A nikdo ji prý ani nevyzval. „Žádné oficiální vyzvání ze strany občanských demokratů ke mně nedorazilo," potvrdila zastupitelka.

V radě města je kromě místostarosty Jurky jediným zástupcem strany Luboš Kadlec. Právě on by měl následně funkce zastávat.