Aktuálně je v plánu architektonická studie koupaliště a jeho okolí. „Cílem je, abychom jej kvalitativně posunuli ještě výš a nabídli návštěvníkům vyšší komfort i nové služby. Důležité ovšem je nikterak nenarušit ráz a atmosféru prvorepublikového koupaliště neuváženými zásahy,“ zdůraznil starosta Lulče Adam Majchrák.

Klikněte a podívejte se, kde všude jsme už byli a co zajímavého jsme tam zjistili.Klikněte a podívejte se, kde všude jsme už byli a co zajímavého jsme tam zjistili.Zdroj: DeníkLibuše a její okolí jsou přes léto dějištěm řady akcí. „Jedná se například o Lulečskou lávku, letní kino, pohádkový les, Lulečský wellness nebo minikoncert Lulečáci a přátele hrají a zpívají u Libuše. Pořádáme také dětské dny. Plánujeme tyto akce aktuálně tak, abychom v případě uvolnění omezení byli připravení na to, že je uskutečníme. Řešíme je klidně půl nebo tři čtvrtě roku dopředu,“ popisoval Majchrák.

Hned v lednu a v únoru se scházela obecní kulturní komise, která promýšlela data. Spousta místních podnikatelů má totiž vlastní akce, se kterými se nechce křížit. Budoucnost společenských aktivit v lokalitě je však kvůli nepředvídatelnému vývoji pandemie stále nejistá.

Lom je pro koupání upravený už od třicátých let. Poprvé ho takto otevřeli pátého července 1939 při příležitosti třicátého výročí založení tělovýchovné jednoty Sokol v obci. Z minulých dob se tam do současnosti zachovala například funkční žulová skluzavka, skokanské můstky, ale také převlékárny.