O možnost hrát pod střechou přišli s uzavřením vyškovského Squash centra i badmintonisté. „Chodil jsem tam pravidelně dvakrát týdně. Zřejmě budeme muset kontaktovat nějakou školu, jestli bychom mohli hrát tam. Snad to vyjde,“ doufá badmintonista Pavel Veselý.

Pravidelně pak v centru trénoval i squashový klub SQ Haná Vyškov, který tam měl svou základnu. Několikrát za sezonu pořádal turnaje a ligy, na které jezdili hráči z celé republiky.

Momentálně hráčům nezbývá než vzít auto nebo využít hromadnou dopravu, aby se dostali na kurt. „S týmem teď jezdíme do Prostějova nebo do Brna. Tam jsou nejbližší centra,“ povzdechl si člen týmu Michal Šuba. Informace o tom, jestli sportoviště ještě někdy otevře své brány, sportovci nemají.

Horňácké slavnosti ve Velké nad Veličkou.
Horňácké slavnosti slaví 60 let. Festival v Brně připomene Mendela

Podle zjištění Vyškovského deníku Rovnost ale zřejmě nebudou muset do sousedních okresů jezdit věčně.

Jak uvedl ředitel firmy Moravostav, která je majitelem Squash centra, Bohuslav Šebek, podnik nyní vede jednání s případným nájemcem. To je ale teprve na začátku. „Smlouvu ještě nemáme podepsanou,“ sdělil Šebek.

Novým nájemcem má být někdo, kdo už v minulosti centrum měl pronajaté. „A to čtyři roky. Odešel do Prahy, teď se vrací,“ naznačil Šebek.

Kdy se centrum sportovcům znovu otevře, ale firma neví. „Prostory jsou momentálně připravené k rekonstrukci,“ nastínila Alice Vithová, která má v podniku na starosti prodej a pronájem nemovitostí.

Například badmintonisté můžou do doby, než se centrum znovu otevře, využívat ke hře některé z vyškovských sportovišť. „Badminton se dá hrát na jakémkoliv místě s vyznačenými lajnami. Například na nedávno vzniklém hřišti v Joklově ulici,“ poradil mluvčí Vyškova Michal Kočí.

Kromě kurtů na badminton a squash byly v centru k dispozici i bowlingové dráhy, dal se tam hrát stolní tenis a provozovat jumping nebo schwinn cycling. „Nyní bude na novém nájemci, co tam bude chtít mít,“ uzavřel Šebek.

Ilustrační foto.
Hřiště nevyhovuje požadavkům. V srpnu se začne měnit k lepšímu

LUCIE PINKOVÁ